Czy można zostać milionerem w 5 lat?

pierwszy milion

Czy wiesz, że gdybyś 5 lat temu zainwestowała zaledwie 5000 zł w bitcoiny, dziś byłabyś milionerem? Okazuje się, że wcale nie musiałaś inwestować w wirtualna walutę, aby dziś cieszyć się niezwykle trafną decyzją. Milionerem mogłaś również zostać inwestując w tym czasie na GPW. W ciągu pięciu lat wartość niektórych akcji z branży nowych technologii wzrosła aż o 4500 %, gdybyś wtedy wykupiła akcje Cloud Technologies za 20000 zł, dziś wygrzewałabyś się na Karaibach.

Milion to cyfra, która od zawsze kojarzyła się z dobrodziejstwem i luksusem. Jest to symbol ludzi najbogatszych i to ich nazywamy milionerami. „Jak zarobić milion?” to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarce Google. Czy rzeczywiście można wymyślić prosty sposób na zdobycie tak dużej sumy pieniędzy?  Okazuje się, że wcale nie musisz być rekinem biznesu, czy też królem piłki nożnej aby stać się milionerem. Czasami wystarczy mała, niepozorna inwestycja, która zwróci się nam po kilku latach w postaci legendarnego miliona. Nie wierzycie? No to czytajcie dalej!

Wirtualna waluta dająca realne bogactwo

Jeszcze w 2012 roku Bitcoin był warty około 10 dolarów. Rok później jego wartość znacznie wzrosła do 800 dolarów, niestety po kilku miesiącach spadła do 400 dolarów. W tym czasie wiele osób wycofało swoją inwestycję i dziś prawdopodobnie nie może sobie wybaczyć tego błędu. Od dwóch lat wartość bitcoina gwałtownie rośnie, a dziś wynosi ona  około 7000 dolarów, co oznacza wzrost wartości o 22 000%. Nadal nie potrafisz sobie tego wyobrazić? No to wyjaśnimy to prostszym językiem. Gdybyś w 2012 roku zainwestowała zaledwie 5000 zł, to dziś mogłabyś zyskać 1 milion. Skąd taki obrót sprawy? Jeszcze kilka lat temu nikt nie wierzył w sukces bitcoina, natomiast dziś jest to uznawana waluta, która obowiązuje przykładowo w Japonii. Coraz więcej sklepów zezwala na transakcję w tej walucie, a to dopiero początek.

Miliony na GPW

5 lat temu Piotr Prajsnar założył Cloud Technologies, firmę specjalizująca się w Big Data marketingu oraz monetyzacji danych, które gromadzą użytkownicy Internetu. Firma ta zaczynała jako niepozorny startup, a dziś jest największym zbiorem danych w Europie. Mówiąc kolokwialnie, firma zajmuje się sprawdzaniem profilu behawioralnego użytkowników. Dane te są wykorzystywane w marketingu internetowy, tak aby dopasować przekaz reklamowy do konkretnego klienta. Inwestorzy którzy wtedy uwierzyli w  potencjał tego pomysłu, dziś są milionerami. W 2012 roku akcje tej firmy były warte 1,50 zł… po 5 latach ich wartość wzrosła aż o 4500%, osiągając 132 zł. Oznacza to, że gdybyś 5 lat temu zainwestowała w Cloud Technologies 10 000 zł, dziś miałabyś milion w portfelu.