Odzyskaj podatek za pracę w Anglii

zwort podatku z Anglii - kalkulator

Osoby podejmujące legalną pracę w Zjednoczonym Królestwie mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Jego rozliczenia można dokonać za pięć ostatnich lat samodzielnie lub korzystając z pomocy firm specjalizujących się w tego typu działalności. Konsultanci współpracujący z brytyjskimi Urzędami Skarbowymi zapewniają najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób wyliczenia kwoty zwrotu. Zajmują się przygotowaniem, wypełnieniem i złożeniem deklaracji podatkowej pracownika, co pozwala skutecznie i w prawidłowy sposób obliczyć kwotę, o którą ubiega się osoba pracująca w Zjednoczonym Królestwie. 

Firmy specjalizujące się w rozliczeniu podatku z zagranicy

Firmy specjalizujące się w rozliczeniu podatku z zagranicy, będąc autoryzowanymi agentami brytyjskiego Urzędu Skarbowego, służą pomocą w celu odzyskania nadpłaconych pieniędzy. Przy wyborze właściwej firmy warto kierować się jej doświadczeniem, związanym z długoletnim prowadzeniem tego typu działalności, czego efektem jest uzyskanie najwyższej kwoty zwrotu. Nie bez znaczenia jest sposób pobierania prowizji.

Najbardziej wiarygodne i renomowane firmy pobierają ją dopiero po rozpatrzeniu wniosku i wydaniu korzystnej dla pracownika decyzji przez brytyjski Urząd Skarbowy, a procentowo wyliczana prowizja od odzyskanej kwoty zwrotu jest czynnikiem mobilizującym firmę do skutecznego działania i odzyskania jak największej sumy pieniędzy. Konsultanci tego rodzaju firm są dostępni całą dobę i udzielają istotnych informacji po wypełnieniu formularza kontaktowego.

Nie bez znaczenia dla przechowywania danych osobowych Polaków, starających się o zwrot podatku za pracę w Wielkiej Brytanii przy pomocy firmy zajmującej się tego typu działalnością, jest spełnienie przez nią restrykcyjnych zasad stawianych przez Głównego Inspektora Danych Osobowych, co daje gwarancję pracownikom, że ich dane przechowywane będą w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

Jak obliczyć kwotę zwrotu podatku za pracę w Anglii?

Jedną z możliwości odzyskania nadpłaconych pieniędzy są samodzielne starania o zwrot podatku z zagranicy, które nie należą do najłatwiejszych. Kwota zwrotu zależy od wielu czynników, między innymi od roku podatkowego, który podlega rozliczeniu i wysokości rocznego dochodu objętego opodatkowaniem.

Firmy, specjalizujące się w obsłudze tego rodzaju spraw, udostępniają na swoich stronach internetowych kalkulatory do rozliczania zwrotu podatku, pozwalające wyliczyć kwotę zwrotu, bazując na bieżących informacjach dotyczących zasad rozliczania podatków, pobierania składek w różnych krajach i wysokości progów podatkowych.

W jaki sposób korzystać z kalkulatorów do obliczania zwrotu podatku z zagranicy?

Do wyliczenia niezbędne są karty podatkowe z informacją na temat wysokości osiągniętego dochodu za pracę za granicą oraz składki i podatki odprowadzone przez pracodawcę. Należy wybrać kraj, w którym podjęło się pracę, a następnie rok podatkowy, ponieważ kwota wolna od podatku w każdym roku może być różna oraz pola do wypełnienia informacjami z karty podatkowej. Kalkulator wymaga również wpisania dochodów uzyskanych w Polsce, a w  przypadku rozliczania się ze współmałżonkiem, także jego dochodów. 

Jakie dokumenty są potrzebne dla uzyskania zwrotu podatku zapłaconego w Wielkiej Brytanii?

Aby starać się o odzyskanie podatku z Wielkiej Brytanii, trzeba posiadać następujące zaświadczenia o zarobkach: P45, wydawane w momencie zakończenia pracy i P60, które zawiera informację o zarobkach w danym roku podatkowym od wszystkich pracodawców, u których Polak był zatrudniony od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku. W sytuacji podjęcia pracy w tym samym roku u nowego pracodawcy, należy mu oddać zaświadczenie, P45, zachowując tylko pierwszą stronę. Jeżeli nie dysponujemy zaświadczeniami P45 i P60, to pracodawca wydaje Statement of Earnings lub P11, czyli dokumenty zastępcze.

Starając się o zwrot podatku za pracę w Anglii warto skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w jego rozliczaniu.