Fakturowanie online to dla Ciebie nowość? Wybierz polecany przez nas i łatwy w obsługdze program

Wystawianie faktur to obowiązek każdego przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą. Jest to dokument niezbędny do tego, aby potwierdzić zawartą między dwoma stronami transakcje sprzedaży. Ponadto dokument ten sprawia, że powstaje obowiązek podatkowy, co jest bardzo ważną kwestią w kontekście prawa podatkowego i prowadzenia księgowości w firmie. 

Mimo tego, że doświadczony pracownik nie będzie miał większych problemów z wystawienie faktury, to często może to zabierać sporo czasu, tym bardziej, gdy faktur tych jest bardzo dużo. Aby skutecznie ułatwić, usprawnić i przyspieszyć proces wystawiania faktur, warto skorzystać w tym celu z profesjonalnego oprogramowania stworzonego specjalnie do wystawiania faktur online. Jednym z takich programów, które doskonale sprawdzają się w tej roli, jest Melpe.

Zalety programu do wystawiania faktur online Melpe

Wystawianie faktur wcale nie musi być czasochłonne i trudne. Aby znacząco ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać w tym celu z profesjonalnego oprogramowania do wystawiania faktur Melpe. Tego typu program, posiada bardzo wiele funkcji, które sprawiają, że wystawienie faktur i wiele innych pobocznych zadań staje się dużo łatwiejsze i szybsze, co prowadzi do oszczędności czasu i tym samym również pieniędzy. Program do wystawiania faktur Melpe cieszy się obecnie sporą popularnością, a to głównie z powodu wielu zalet, jakie posiada. Zaliczyć do nich można m.in.:

  • Wystawianie różnego rodzaju faktur online i innych dokumentów sprzedaży, bezpośrednio z poziomu programu w przeglądarce (zwykła faktura, faktura MPP, paragon, faktura do paragonu, faktura zaliczkowa, proforma, oferta).
  • Dodawanie i aktualizacja kontrahenta bezpośrednio z bazy GUS.
  • Proste i intuicyjne wprowadzanie terminów, sposobów płatności, cennika sprzedaży i waluty dokumentu do kartoteki kontrahenta.
  • Możliwość bezpośredniego wysyłania faktur online z poziomu systemu, wraz z opcją sprawdzenia, czy zostały one odebrane.
  • Możliwość wyboru rachunku, na który ma być zrealizowana płatność faktury z listy dostępnych w systemie rachunków. 
  • Dostępne szablony dokumentów sprzedaży, dzięki którym praca może być znacznie łatwiejsza i mniej czasochłonna. 
  • Wybór różnych wersji językowych programu.
  • Historia działań realizowanych na danym dokumencie, co pozwala sprawdzić, kto utworzył lub edytował dany dokument, sprawdzić historię podatnika itd.

Program Melpe posiada więc wszystko to, co jest niezbędne podczas wystawiania faktur online, a także znacznie więcej, co sprawia, że jest to idealne oprogramowanie do realizacji tego typu zadań.

Dlaczego korzystanie z programu do wystawiania faktur jest dobrym rozwiązaniem?

Dawniej faktury wystawiało się w formie papierowej i było to przez długi czas jedyne rozwiązanie. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, pojawieniu się komputerów i internetu obecnie zdecydowana większość firm wystawia już faktury w formie elektronicznej. W tym celu korzysta się ze specjalnych programów, których użytkowanie niesie za sobą wiele korzyści. 

Zazwyczaj fakturowanie kojarzy się z czasochłonnym i dość monotonnym zadaniem, jednak wykorzystując w tym celu program do fakturowania online, można ten proces znacząco przyspieszyć, zautomatyzować i dodatkowo ułatwić. To sprawia, że warto korzystać z tego typu oprogramowania, ponieważ pozwala ono zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy, a dodatkowo usprawnić pracę osobom odpowiedzialnych za wystawienie faktur i księgowość w danej firmie. 

Kiedy warto stosować program do wystawiania faktur?

Program do wystawiania faktur to obecnie narzędzie, które niezbędne jest w przypadku większości firm, a dla reszty może okazać się bardzo przydatne. Oznacza to, że praktycznie każdy przedsiębiorca, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności może korzystać z narzędzia, jakim jest oprogramowanie do wystawiania faktur. Jest to szczególnie praktycznie rozwiązanie w przypadku firm, które muszą wystawiać duże ilości faktur, każdego dnia, co zabiera sporo czasu, a dodatkowo utrudnia zarządzanie tymi dokumentami, które zostały wystawione w formie papierowej. 

Warto więc zainwestować w dobrej jakości program do fakturowania online, taki jak np. Melpe i zwiększyć tym samym wydajność swojej firmy oraz zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na realizację innych bardziej rozwojowych i cenniejszych zadań.